22.5 C
Skopje
26.6.2019 - 10:38

Ознака: еурокомпозит

Работниците од „Еурокомпозит“ бараат средба со премиерот Заев

Дел од работниците кои беа прогласени за технолошки вишок од прилепската наменска компанија „Еурокомпозит“, по попладневната средба во владата со вицепремиерот Кочо Анѓушев, побараа...

Вработените од „Еурокомпозит“ кои останаа без работа на средба со Сугарески

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, како претставник на Владата, денеска се сретна со претставници на синдикатот на индустрија, енергетика и рударство и...

Анѓушев: Има две решенија за „Еурокомпозит“

Конечно е најдено решение за „Еурокомпозит“ на што работевме долго време, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев кој денеска при престојот во Прилеп се сретна со...

Технолошкиот вишок од „Еурокомпозит“ пак протестира

Работниците прогласени за технолошки вишок од прилепски „Еурокомпозит“ вчера од 11 до 13 часот протестираа во центарот на Прилеп, повторувајќи ги своите барања за...

Работниците од „Еурокомпозит“ повторно протестираа

Работниците прогласени за технолошки вишок во „Еурокомпозит“ вчера протестираа во Прилеп барајќи од Владата, како што рекоа, чин на добра волја за исплата на...

Заев: Еурокомпозит ќе има успешна трансформација

Еурокомпозит има перспектива и тврдам дека ќе има успешна трансформација, порача денеска премиерот Зоран Заев од собраниската говорница, одговарајќи на прашање на пратеничката од...

Протест на работниците на „Еурокомпозит“

Вработените и работниците прогласени технолошки вишок од прилепски „Еурокомпозит“ денеска протестираа пред фабриката, барајќи решение за нивните проблеми, а најавија и дека во понеделник...

Вработените во „Еурокомпозит“ од утре повторно на протест пред Влада

Вработените воприлепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа, а за утре најавуваат протест пред Владата во...

Анѓушев: Оваа Влада прави се Еурокомпозит да има стабилно работење

Владата презема сериозни мерки за подобрување на работењето на Еурокомпозит и исполнување на обврските кон вработените. Проблемите во оваа фабрика не се отсега, тие...

Постигнат договор за Еурокомпозит, шаторите се тргаат од пред Владата

Постигнат е договор меѓу вработените од Еурокомпозит и Владата. Ќе им бидат исплатени две плати до петок и ќе се бара решение исто како...