19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:25

Ознака: еуроимпекс

Peugeot Ready to go!

Компанијата Еуроимпекс, во своите салони во пресрет на Новогодишните празници, има предновогодишни понуди за сите клиенти. Клиентите можат да изберат помеѓу Peugeot 208, 308,...

Еуроимпекс ја претстави својата втора продажно-сервисна импортерска точка

Компанијата Еуроимпекс која опстојува 28 години на пазарот ја претставува својата втора продажно-сервисна импортерска точка во Скопје преку еден од членовите на менаџерскиот тим...

„Еуроимпекс“ го претстави новиот „пежо рифтер“

Изминативе денови беше претставен најновиот модел на модуларниот „пежо рифтер“. Новинарите репортери од областа на автомобилизмот имаа можност во мавровскиот предел да ги тестираат...

Пежо со промотивна акција за „системот за сопирање“

Еден од најважните елементи за правилно и безбедно функционирање на вашиот автомобил е секако системот за сопирање. Редовната проверка и замената на деловите кои се...

Еуроимпекс во хуманитарна акција во соработка со DFCCA

Во организација на институцијата DFCCA, компанијата Еуроимпекс учествуваше во хуманитарен настан сочинет од возно дефиле со парола за „Неопходноста за превенција од канцерот на...

Ново пријателство на „Еуроимпекс“ и МОБ во пресрет на Мајските оперски...

Во пресрет на овогодинешните 46. по ред Мајски оперски вечери, Македонската опера и балет подготвува прекрасни доживувања за љубителите на уметноста под мотото #ГоСлавимеПучини. По повод 160...