Ознака: естонска министерка

Разрешена естонска министерска која со владино возило ги праќала децата на...

Претседателката на Естонија Керсти Калјулајд денеска назначи нов министер за образование, откако неговата претходничка поднесе оставка во врска со скандал со употреба на владини...