3 C
Skopje
17.2.2019 - 21:42

Ознака: естонија

Безбедносните предизвици на балтичките земји

Членството во ЕУ и во НАТО и понатаму е приоритет во надворешната политика на Литванија, Летонија и на Естонија. Несогласувањата во НАТО и поделбите...

Кадетите супериорни и против Естонија

Македонската машка ракометна репрезентација (до 18 години) со максимални пет победи во пет натпревари ја заврши групната фаза на ЕХФ-шампионатот од дивизијата Б што...

Естонија е првата држава што во градовите ќе воведе бесплатен јавен...

Главниот град на Естонија, Талин, е еден од ретките европски градови кој може да се пофали со петгодишен бесплатен превоз за сите граѓани, пишува...