11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:16

Ознака: еспер

Американскиот министер за одбрана: Синот на Осама бин Ладен е мртов

Американскиот министер за одбрана, Марк Еспер, ја потврди смртта на Хамза бин Ладен, еден од синовите на убиениот водач на терористичката мрежа „Ал Каеда“,...