13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:43

Ознака: ер албанија

Основана национална авиокомпанија

Албанија ја доби својата прва национална авиокомпанија „Ер Албанија“, која е основана во партнерство со авиокомпанија „Туркиш ерлајнс“. На свеченоста, која се одржа во...

„Ер Албанија“ од почетокот на септември почнува со летови

Албанскиот национален авиопревозник „Ер Албанија“ првиот лет ќе го има во првата недела од септември. Тоа го соопшти албанскиот премиер Еди Рама, кој постираше...