Ознака: Ернест Ѓока

Ѓока ќе ја предводи на Шкендија

Ернест Ѓока 49 годишниот тренер од Албанија од денес е новиот шеф на стручниот штаб на актуелниот македонски шампион Шкендија. Ѓока на клупата го...