Ознака: Ернесто Валверде

Барселона се враќа на филозофијата на Кројф?

Сетиен, кој верува дека некои принципи од шахот може да се применат и во фудбалот, ќе има за задача да ја „реставрира“ познатата офанзивна...

Валверде: Го очекуваме најдобриот Интер

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде пред дуелот на својот тим против Интер на „Џузепе Меаца“ од групите на Лигата на шампионите изјави дека очекува...

Валверде: Барселона веќе имаше проблеми со новајлиите во Ла Лига

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, истакна дека неговиот тим не треба да ја потценува Хуеска, со која ќе се состане вечерва во натпреварот од...