13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 22:58

Ознака: Ериксен

На Ериксен ќе му биде вграден „срцев стартер“

На Кристијан Ериксен ќе му биде вграден апарат, т.н. „срцев стартер“, по колабирањето и преживеаниот срцев удар на мечот Данска - Финска во саботата...

Засега е најважно дека Ериксен успешно закрепнува

СЛУЧАЈОТ „ЕРИКСЕН“ ПОТТИКНА ЛАВИНА РЕАКЦИИ И ОТВОРИ МНОГУ ПРАШАЊА Ериксен од болницата во Копенхаген разговарал со колегите преку видеоврска, за што неговите соиграчи велат дека...