-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:32

Ознака: „Еребино“

Во тешка сообраќајка во Тетовско загина едно лице

Ф.Л. (45) од тетовско Добреште загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, откако нејзиниот автомобил „тојота рав“ излетал од коловозот, објавуваат повеќе медиуми повикувајќи...

Повреден вработен во касарната „Еребино“ во Тетово

Вработен во касарната „Еребино“ во Тетово вчера се здобил со тешки телесни повреди, поради што итно бил пренесен на скопските клиники. Како што е наведено...