Ознака: еп2020

Брестовац: Овие момци ќе се вратат многу посилни

Селекторот Данило Брестовац ја посочи слабата реализација во нападот како причина за поразот од Австрија 28-32, по кој македонската ракометна репрезентација беше елиминирана од...

Македонија немаше решение за расположените Австријци

Македонската ракометна репрезентација загуби од домаќинот Австрија со 28-32 (12-18) во одлучувачкиот меч од третото коло од групата Б, одигран попладнево во Виена, со...

Французите елиминирани, Австрија во завршницата го скрши отпорот на Украина

Со серија од три гола во последните минути од мечот, домаќинот на Европското првенство во ракомет, Австрија стигна до победа над Украина од 34-30...

Стоилов: Ништо не е загубено, имаме шанси

Пикерот на македонската ракометна репрезентација Стојанче Стоилов смета дека денешниот пораз од Чешка (25-27) не става крај на надежите за пласман во следната фаза...

Головите на Лазаров не беа доволни против незгодниот ривал

Македонските ракометари загубија од Чешка со 25-27 (11-9) по слабото второ полувреме во мечот од групата Б одигран попладнево во Виена, со што шансата...