Ознака: ЕП

Осум града потврдија дека ќе има гледачи на мечевите на ЕП

Од 12-те града-домаќини, осум потврдија исполнетост на стадионите од 25 до 100 отсто, а Минхен, Рим, Билбао и Даблин имаат рок до 19 април...

Данска ќе дозволи од 11.000 до 12.000 гледачи на мечевите на...

Русија очекува да им дозволи на гледачите да присуствуваат на четирите натпревари на кои е домаќин, до 50 отсто од капацитетот на стадионот во...

УЕФА најави седум возбудливи средби на ЕП, меѓу нив и дебито...

ФУДБАЛ Во пресрет на ЕП, УЕФА ги издвои средбите Италија - Турција, Данска - Финска, Македонија - Австрија, Англија - Шкотска, Шпанија - Полска, Португалија...

Клоп: Ван Дајк и Гомез го пропуштаат ЕП?

ФУДБАЛ Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека е малку веројатно оти центархалфовите Вирџил ван Дајк и Џe Гомез ќе бидат подготвени за Европското првенство...

Македонија може пријатно да изненади на ЕП

ВУЈАДИН СТАНОЈКОВИЌ, ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА ВАРДАР И НА ПАРТИЗАН Македонија заслужи да игра на ЕП, но не треба да се задоволиме само со тоа. Верувам дека...

Тодоров: На секој натпревар треба да го дадеме максимумот

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП Направивме солидни подготовки во изминатите пет дена и задоволен сум. Во Перм имаме уште два дена, што е малку, меѓутоа...

Украина третпат во низа е во завршницата на ЕП

Украинците, кои се во групата Ц со Холандија, Австрија и со Македонија, немаат постигнато гол на претходните пет меча на ЕП, во 2012 и...

Селекторот повика 24 кошаркарки за подготовките за квалификациите за ЕП

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Владимир Ѓоровиќ, го соопшти поширокиот список на кошаркарки за претстојниот, а наедно и последен, трет квалификациски циклус,...

Одбојкарите тргнаа кон пласман на второто ЕП

Прво што моравме да направиме беа тестовите на ковид-19. За среќа, сите одбојкари, како и деветте члена на стручниот штаб, беа негативни, што значи...

Словенија ќе ја брани европската титула

Пред завршниот трет квалификациски прозорец, предвиден за февруари в година, покрај домаќините Германија, Чешка, Грузија и Италија, на ЕП се пласираа и Шпанија, Израел,...