Ознака: ЕП

Промоција на првата дискографска објава на Пијан Славеј

Првата дискографска објава на Пијан Славеј ќе се одржи утре (18 мај) во кафе-барот „Мокка“ со почеток во 20 часот, во издание на „СЈФ...

Првпат одржливоста е критериум во регулативите на ЕП

Воспоставени се три кластер-региони, натпреварите во секоја група ќе се одржуваат во два кластера, што ќе ги намали патувањата за репрезентациите и за гледачите...

Најлош пласман на Македонија на ЕП, наспроти побрзата игра и подобриот...

СПОРЕД СТАТИСТИКИТЕ ПО ГРУПНАТА ФАЗА Селекцијата на Германија го демонстрираше најефикасниот напад со просек од 32,3 гола по меч, а актуелниот светски првак Данска ја...

Лошата игра на ЕП на Македонија и носи два баражи за...

По поразите од Словенија (27-25) и Црна Гора (28-24) и во групната фаза на Европското првенстви во Унгарија и Словачка, македонската машка ракометна репрезентација...

Промоција на домаќините на ЕП 2022 за ракометарки

Сите три држави се покажале како гостопримливи и одлични организатори, затоа со нетрпение го очекуваме ова првенство, изјави претседателот на ЕХФ, Видерер, на промоцијата...

Ѓоргоноски: Епилогот од ЕП ќе биде нереален, еден позитивен ракометар може...

На два дена до почетокот на Европското првентсво во Унгарија и Словачка, 24-те ракометни селекции од час во час ги согледуваат штетите што им...

Ракометот е спорт број еден во Македонија и така треба да...

Ракометот е спорт број еден во Македонија и така треба да се третира за да продолжи да се издигнува и на клупско и на...

Добра вест: Сите македонски ракометари се негативни на ковид-19

Македонската ракометна репрезентација во полн состав ќе го одигра последниот контролен натпревар со селекцијата на Израел (18 часот) откако на денешното тестирање сите ракометари...

Ривалите во групата А победуваат во пресрет на ЕП

РАКОМЕТ Македонија и Црна Гора забележаа по две победи, Словенија една, а Данска закажа два нови тест-меча (неделава со Норвешка) по откажувањето на средбите од...

Ла­за­ров: Игра­чи­те по­ка­жаа карактер

Со вто­ра­та тест-сред­ба и по­бе­да со 22-21 (11-12) про­тив Ку­вајт, ма­ке­дон­ска­та ма­шка ра­ко­мет­на ре­пре­зен­та­ци­ја го за­вр­шува пр­ви­от дел од под­го­то­вки­те, кои се одр­жаа во...