24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 8:52

Ознака: ЕП 2022

Македонија домаќин на женското младинско ЕП 2022

ЦЕВ на Македонија ѝ ја додели организацијата на Европското првенство за одбојкарки до 19 години Македонија ја доби организацијата на Европското првенство (ЕП) во 2022...