Ознака: ЕП 2021

Македонија полека се комплетира, следуваат тест-мечевите

ОДБОЈКА - ВО ПРЕСРЕТ НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Пред неколку дена на подготовките им се приклучи и Александар Љафтов, денеска треба да...

Додека Македонија ги слави фудбалските херои, Србија бара виновници

Додека Македонија ги слави фудбалските херои кои изборија прво учество на големите репрезентативни натпреварувања, соседна Србија деновиве се обидува да ги пронајде виновниците за...

Горан Велики

Меѓу бројните голови, успеси и трофеи во богатата кариера на Горан Пандев (37), вечерашниот гол против Грузија, сигурно ќе остане забележан како најзначаен и...

Македонија со тројца стопери го почнувa мечот во Тбилиси

Македонската фудбалска репрезентација ќе и се спротивстави на Грузија во формација 3-4-1-2, во вечерашниот меч во Тбилиси за пласман на Европското првенство в година. Стандардниот...

Македонија е на чекор од пласман на Европско првенство

  Македонија се пласираше во финалето на фудбалската Лига на нациите со победата над Косово од 2-1 во полуфиналниот плејоф дуел одигран вечерва на националната...

ФИБА го смени системот на квалификации, ќе се игра турнирски

Ако говориме за кошаркарскиот дел, сигурно е дека за нас е подобро средбите да се играат на неутрален терен. Иако, се разбира, е можно...

Македонија и Косово ќе играат на 4 јуни

Македонската фудбалска репрезентација натпреварот против Косово од баражите за пласман на Европското првенство во 2021 година ќе го одигра на 4 јуни на Националната...

Кошаркарите останаа 29-ти во Европа и 53-ти во светот

Македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација со вкупно 187,6 поени, остана на 29-то место во Европа, односно на 53-то место во светот, според најновата ранг-листа...

Имаме ли сили за победнички кош

Секој оптимизам е добредојден кога е во насока на креирање на оние следни чекори и остварување на планираното како во подготовките, така и на...

Очекувам Македонија да се бори за директен пласман на ЕП 2021

Квалификациите, односно пласманот на ЕП 2021 во одбојка, втор во низа за Македонија, би требало да ни биде приоритет, поради континуитет и сѐ друго...

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at KissAnime kissanime softonic

Bloom Into You (https://animeheaven.pro/m/1M11) Episode 13 at website https://animeheaven.pro anime heaven website