Ознака: ЕП 2021

ФИБА го смени системот на квалификации, ќе се игра турнирски

Ако говориме за кошаркарскиот дел, сигурно е дека за нас е подобро средбите да се играат на неутрален терен. Иако, се разбира, е можно...

Македонија и Косово ќе играат на 4 јуни

Македонската фудбалска репрезентација натпреварот против Косово од баражите за пласман на Европското првенство во 2021 година ќе го одигра на 4 јуни на Националната...

Кошаркарите останаа 29-ти во Европа и 53-ти во светот

Македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација со вкупно 187,6 поени, остана на 29-то место во Европа, односно на 53-то место во светот, според најновата ранг-листа...

Имаме ли сили за победнички кош

Секој оптимизам е добредојден кога е во насока на креирање на оние следни чекори и остварување на планираното како во подготовките, така и на...

Очекувам Македонија да се бори за директен пласман на ЕП 2021

Квалификациите, односно пласманот на ЕП 2021 во одбојка, втор во низа за Македонија, би требало да ни биде приоритет, поради континуитет и сѐ друго...

Тодоров задоволен од тестот пред Естонија

Репрезентацијата на Македонија одигра тест-дуел со Гостивар пред мечот задутре со Естонија во Скопје, во 1. коло од квалификациите за ЕП 2021 Селекторот на македонската...

И првиот ривал на Македонија со подмладени сили ќе игра во...

Италија и Естонија со подмладени состави ќе ги одиграат првите две средби од претстојните квалификации за пласман на ЕП 2021. Македонија идната недела се...

Ѓоргиев: Имаме реални шанси за пласман на ЕП 2021

Во квалификациската група Ц, Македонија е со Турција, Данска и со БиХ, а натпреварите ќе се играат од 15 август до 5 септември Македонската машка...

Собир на 12-ти, се бара противник за затворениот тест-меч

Ги следам, а и во постојан контакт сум со нашите интернационалци, ги гледав во живо Димитрјевиќ, Јакимовски, Миловановиќ и Стојановски. Задоволен сум од она...

Пројковска во јануари на нов семинар со елитните европски судии

Презадоволна сум од тоа како судев во Европа, мислам дека ја заслужив шансата што ми беше дадена и сметам дека бев доста успешна, вели...