4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 19:44

Ознака: ЕП 2020

Енрике: Се обидувавме премногу и претеравме со некои работи наместо да...

Шпанија промаши пенал и ремизира со Полска, 1-1 Роберт Левандовски го постигна првиот гол на фудбалското Европско првенство (ЕП) 2020, израмнувачкиот на мечот Шпанија -...

Германија од отпишана до кандидат за титулата

ФУДБАЛ Сите работи на турнирот се во наши раце. Не смееме да се занесуваме и да станеме арогантни, но мора да веруваме во нашите квалитети,...

Германија ја победи Португалија во спектакуларен меч

Фудбалската репрезентација на Германија ја совлада Португалија со 4-2 во спектакуларен натпревар во Минхен, остварувајќи важна победа во борбата за понатамошен пласман на Европското...

Кога го видовме Ериксен престанавме да тренираме

Данскиот репрезентативец ги посети соиграчите Кристијан Ериксен, вчера ја напушти болницата во Копенхаген, а попладнево решил да ги посети соиграчите од данската фудбалска репрезентација. Тој...

ФОТОВЕСТ: Европското првенство послужи и за честитање на годишнината од бракот

Македонските навивачи  привлекоа внимание со поддршката за фудбалската репрезентација во досегашниот тек од Европското првенство. Еден симпатизер на „црвено-жолтите“ искористи прилика да ја честита 15-годишнината...

Каракачанов провоцира и со „навивањето“ за Македонија

Поранешниот бугарски министер за одбрана и претседател на партијата ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, упати нови провокации, истакнувајќи иронично дека навива за македонската фудбалска репрезентација на...

Пандев го пропуштил денешниот тренинг поради повреда

Капитенот Горан Пандев ја пропуштил претпладневната тренинг-сесија на македонската фудбалска репрезентација во Амстердам, поради проблеми со зглобот. Македонија задутре ќе се сретне со Холандија на...

Угостителите во Букурешт задоволно тријат раце по инвазијата од македонските навивачи

Фудбалската репрезентација на Македонија завчера го напушти Букурешт и се пресели во Амстердам, каде што ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство. Македонија...

Заев најавил решавање на прашањето со ФФМ според Преспанскиот договор

Македонскиот премиер Зоран Заев изјавил дека поплаките од Атина за амблемот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на дресовите на македонската репрезентација се разгледуваат...

Ериксен излезе од болница, ја посети репрезентацијата

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен е пуштен од болницата во Копенхаген по успешната операција на која му беше имплантиран апарат, т.н. „срцев стартер“, познат и...