Ознака: ЕП 2020

Препородената Италија ќе се обиде да ја повтори историјата

Италијанската фудбалска репрезентација синоќа постави нов национален рекорд од 31 меч без пораз, откако успеа да се пласира во четврт-финалето на Европското првенство со...

Сите од првиот барабан во осминафиналето, од четвртиот само Велс

ФУДБАЛ - ПО ГРУПНАТА ФАЗА НА ЕП 2020 На минатото ЕП од четвртиот барабан осминафиналисти беа четири репрезентации, од кои најдалеку стигна Велс, до полуфиналето....

Голови, асистенции и минути

И за годинашното Европско првенство во фудбал за одредување на најдобриот стрелец, во случај повеќе фудбалери да постигнат еднаков број голови, прво решаваат асистенциите,...

Завршницата на ЕП 2020 пред повеќе од 60.000 гледачи

ФУДБАЛ Повеќе од 60.000 гледачи ќе може да присуствуваат на полуфиналињата и на финалето на Европското првенство, на стадионот „Вембли“, објави Европската фудбалска унија (УЕФА)...

Две дерби пресметки во осминафиналето на ЕП

Англија - Германија и Португалија - Белгија се најзвучните дуели во осминафиналето на Европското првенство (ЕП) во фудбал. Сите двојки од осминафиналето се познати откако...

Македонските фудбалери добија херојски пречек на скопскиот аеродром

Фудбалерите и стручниот штаб на македонската репрезентација беа пречекани од бројни навивачи и претставници на медиумите на скопскиот аеродром, по пристигнувањето од Амстердам каде...

Не знаев дека Пандев уште игра, но верувајте дека плачам

Фудбалскиот свет му се поклони на капитенот на македонската репрезентација Бројни љубители на фудбалот и светски медиуми го одбележаа простувањето на капитенот Горан Пандев од...

Ангеловски: Не треба да бидеме разочарани, бидејќи ние бевме тие што...

Беше огромно задоволство да се води Македонија на Европското првенство. Не треба да бидеме разочарани бидејќи ние бевме тие што го пробија мразот, истакна...

Спорна судиска одлука спречи спектакл на простувањето на Пандев

Горан Пандев беше расположен за игра, исто како и останатите македонски фудбалери кои тргнаа отворено и храбро за да пружат спектакл во последниот меч...

Македонците во Австралија знаат како да ја бодрат репрезентацијата

Македонците во Австралија го следат учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство давајќи безрезевна поддршка, што го привлече вниманието и на тамошните медиуми. Новинарот...