-3.2 C
Skopje
17.1.2022 - 0:04

Ознака: ЕП 2020

Продолжуваат маките на европскиот шампион во нападот

Светскиот фудбалски првак Франција и Англија забележаа убедливи победи над Исланд со 4-0, односно над Црна Гора со 5-1 во дуелите од квалификаците за...

За 60-от роденден, европско првенство со 12 домаќини

ЕП 2020 ќе се игра во Англија, Германија, Шпанија, Италија, Романија, Азербејџан, Холандија, Данска, Русија, Унгарија, Шкотска и во Р. Ирска. Ниту една од...

Почнаа подготовките за Летонија, отпаднаа Тричковски и Спировски

Рано е да говориме за целите во овој циклус, но не бегаме од улогата на фаворити, вели селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, пред почетокот...

Јаневски два месеца е без пораз на клупата на Исмаили

Кога Јаневски седна на тренерската клупа на Исмаили, во декември 2018-та, тимот беше на последната позиција, а потоа забележа четири победи и три ремија...

Идната недела почнува „операцијата“ пласман на ЕП 2020

Кон крајот на месецов, на 21, односно на 24 март, со натпреварите со Летонија во Скопје, односно со Словенија во Љубљана, Македонија ќе ја...

УЕФА објави рекордни премии за учесниците на ЕП 2020

Европската фудбалска централа (УЕФА) објави рекордни премии за тимовите кои ќе учествуваат во финалната фаза на Европското првенство во 2020 година. Вкупниот награден фонд...

УО на РФМ – критики, награда и петгодишен младински план

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, како и голем дел од членовите на УО упатија критики до машката сениорска репрезентација во пресрет на СП, беше...

ЕП 2020 е достижно

Македонија ќе игра со Полска, Австрија, Израел, Словенија и со Летонија во квалификациите за ЕП 2020, што дава отворени шанси за прв пласман на...

Македонија во поволна група ќе брка пласман на ЕП 2020

Фудбалската репрезентација на Македонија ги доби своите противници за квалификациите за ЕП 2020. Македонија ќе игра во групата „Г“ заедно со Полска, Австрија, Израел, Словенија...

Македонија ќе ги дознае противниците во квалификациите за ЕП 2020

Репрезентацијата на Македонија денеска ќе ги дознае противниците во квалификациите за ЕП 2020.   Македонската репрезентација е сместена во петтиот шешир пред денешната ждрепка, која ќе...