Ознака: ЕП 2020

ЕП 2020 в година ќе се игра и во Амстердам

Според Холандската фудбалска асоцијација, Амстердам останува едно од местата во кои ќе се играат натпревари на Европското првенство, кое беше одложено за 2021 година...

Европското првенство ќе се игра наредното лето

Извршниот одбор на Европската фудбалска федерација (УЕФА) на денешниот состанок преку видеоврска со 55 земји членки донесе одлука да го одложи Европското првенство за...

Македонија и Косово ќе играат пред празни трибини

Бараж натпреварот за пласман на ЕП 2020 помеѓу Македонија и Косово на 26 март ќе се игра без публика, објави во вторникот министерот за...

Коронавирусот сѐ повеќе влијае на спортските настани

И во Македонија со голем интерес се следи сето она што се случува во врска со коронавирусот (новата препорака е до 13 март да...

Коронавирусот го „напаѓа“ и плејофот за пласман на ЕП 2020?

Европската фудбалска унија (УЕФА) неделава би требало да одржи низа разговори и состаноци поради појавата на коронавирусот, што би можело да доведе до одложувања,...

Шпанија го одбрани европското злато по голема борба

Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако ја победи Хрватска со 22-20 во неизвесното финале одиграно во Стокхолм. Во меч полн со пресврти, Шпанците се...

Норвешка убедливо ја совлада Словенија за да стигне до бронзениот медал

Репрезентацијата на Норвешка го освои бронзениот медал на Европското првенство во ракомет, откако со доминантна игра ја победи Словенија со 28-20, во мечот за...

Во игра се и менталната сила, одбраната, самодовербата, публиката…

Во првиот дуел од полуфиналето на ЕП 2020, од 18 часот играат Норвешка - Хрватска, а од 20.30 часот е мечот Шпанија - Словенија Мирко...

Вори: Ракометот многу е отиден напред

Пред почетокот на ЕП реков дека проширениот систем на натпреварување ќе биде нагазна мина за фаворитите. Елиминацијата на Франција, Данска и на домаќинот Шведска...

Сагосен игра со компјутерска прецизност

Сагосен е убедлив водечки стрелец и асистент на ЕП 2020, учествувал во повеќе од половината голови на Норвешка, има само пет технички грешки... По пет...

Bottom-Tier Character Tomozaki (https://funimationfree.com/m/vGGz) Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation studios

Watch Redo of Healer Episode 1 Uncen (https://animeplanet.cc/m/qbmE/ep-1) at AnimePlanet sword art online alicization anime planet