17 C
Skopje
24.10.2020 - 14:28

Ознака: Епско финале

Епското финале на тениските „вонземјани“ го доби Ѓоковиќ

Во финалето на Вимблдон, кое траеше рекордни 4,57 часа, Ѓоковиќ го совлада Федерер со 7-6, 1-6 7-6, 4-6, 13-12. Ѓоковиќ сега има 16 гранслема,...