Ознака: епицентар

СЗО: САД е следниот епицентар на коронавирусот

Соединетите Американски Држави се на пат да станат следниот епицентар на коронавирусот, но светските здравствени власти веруваат дека има уште време да се спречи...

Нови откажувања на спортски настани во Италија

Поради ескалацијата на коронавирусот, откажани се велосипедските трки Тирено - Адриатико и Милан - Сан Ремо, како и Џиро ди Сицилија, кои беа закажани...

Земјотрес на Тајван, нема информации за жртви и материјална штета

Земјотрес со магнитуда од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе крајбрежјето на Тајван, а локалната сеизмолошка служба соопшти дека нема податоци за...