22.8 C
Skopje
21.6.2021 - 23:51

Ознака: Епинал

„Епинал“ целосно се реновира

Хотелот „Епинал“, кој од неодамна е во сопственост на наш иселеник, кој живее и работи во Австралија, комплетно е затворен. „Епинал“ не е затворен...

Пријателство кое трае половина век

Делегација од Општина Битола, предводена од градоначалничката Наташа Петровска, викендов престојуваше во збратимениот град Епинал, Република Франција, на одбележувањето на празникот на заштитникот на...