19.8 C
Skopje
28.9.2020 - 13:22

Ознака: епилепсија

Полицијата трага по 27-годишно момче од Скопје

Изутринава, во 4 часот, во Полициската станица Аеродром, А. С. (56) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил синот В.С. (27) од Скопје,...

Епилепсијата има своја генетска основа

Новите технолошки методологии, кои дозволија влез во основата на функционирањето на нашиот организам, во генската структура, овозможија и овозможуваат нови сознанија неопходни за сфаќањето...

Доналд Трамп е пример за тоа како треба да функционираат Американците

Изгледа сме го ставиле црногорското знаме наопаку. Е, голема работа. Подобро црногорското знаме наопаку, отколку по грешка да го ставевме албанското. Нели, премиере? Дајте му масло...

ЕУ дозволи употреба на лекови од канабис за епилепсија

ЕУ за првпат дозволи употреба на производи од канабис во медицински цели и тоа само за пациенти што страдаат од две ретки форми на...