18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:41

Ознака: Ентони Хопкинс

Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажува каков сликар е

Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) додека е во изолација целосно и се посвети на уметноста, како на музичката, така и на ликовната. Пред неколку дена,...

Ентони Хопкинс во самоизолација свири на клавир

Видеото на кое Ентони Хопкинс свири на клавир, додека неговото милениче мачорот Нибло му е на колено, имало околу два милиони прегледи за 24...

Филмски ѕвезди со најдолг стаж

Кој може да си замисли во работната книшка да забележи 80 години стаж? Верувале или не, токму толку години минат труд има совршената баба...

Ентони Хопкинс во улога на папата Бенедикт

Осумдесетгодишниот актер Ентони Хопкинс ќе го игра папата Бенедикт Шеснаесетти во филмот за животот на Џозеф Рацингер, од моментот кога станал поглавар на Римокатоличката...