19.8 C
Skopje
19.6.2021 - 23:36

Ознака: Ентони Бордејн

Ентони Бордејн постхумно награден со шест награди „еми“

Познатиот готвач Ентони Бордејн, кој се прослави известувајќи од разни делови на светот, постхумно беше награден со шест награди „еми“ за својата патеписно-кулинарска емисија...

Ентони Бордејн постхумно награден со шест Еми награди

Познатиот готвач Ентони Бордејн, кој  се прослави известувајќи од разни делови на светот, беше постхумно награден со шест Еми награди за својата патеписно-готварска емисија...

Објавени детали од тестаментот на Ентони Бордејн

Детали од тестаментот на познатиот готвач Ентони Бордејн, кој се самоуби минатиот месец, станаа достапни за јавноста. Од нив се гледа дека нема ништо верно...

Ентони Бордејн – човекот што нѐ научи поинаку да гледаме на...

Ентони Бордеjн, американскиот раскажувач, писател, готвач и славна телевизиска личност што ги освои гледачите низ светот, почина вчера на 61 година. Си-ен-ен ја потврди...

Се самоуби познатиот готвач Ентони Бордејн

Ентони Бордејн, светски познат ТВ готвач и писател, изврши самоубиство на 61-годишна возраст. Неговата матична телевизиска куќа Си-Ен-Ен ги потврди наводите. - Со огромна тага...