Ознака: Енкамп

По „Ноу камп“, Пике сака да ја слуша химната на ЛШ...

Шпанскиот фудбалер Жерар Пике неодамна го купи тогаш петтолигашот од селото Енкамп ФК Андора, за кој има амбиција да го внесе во врвот на шпанскиот...