20.5 C
Skopje
1.10.2020 - 18:13

Ознака: ендру брансон

Турција ги отфрла тврдењата дека го ослободила свештеникот Брансон под надворешен...

Турската влада денеска соопшти дека надворешниот притисок не е причина за одлуката на судот да го ослободи американскиот свештеник Ендру Брансон од домашен притвор. -...

САД се закануваат со санкции кон Турција ако свештеникот Брансон не...

Министерот за финансии на САД Стивен Мнучин изјави денеска дека Америка подготвува нови санкции против Турција, доколку свештеникот Ендру Брансон не биде пуштен на...

Свештеникот во средиштето на кризата – маченик за Американците, шпион за...

Американскиот свештеник Ендру Брансон (50) беше посветен на неговата богослужба во турскиот град Измир цели 23 години, ги учеше своите деца да нуркаат и...