16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:20

Ознака: енди мареј

По првиот ден, годинашниот САД опен заврши за девет носители

ТЕНИС Британската тениска ѕвезда Енди Мареј го заврши својот настап на Отвореното првенство на САД, откако по речиси петчасовна неизвесна средба го загуби дуелот од...

Енди Мареј доби вајлд-карта за настап на Австралија опен

ТЕНИС Британецот Енди Мареј доби покана, т.н. вајлд-карта, за настап на одложениот за февруари прв тениски гранслем-турнир во годината, Австралија опен, во Мелбурн. Петкратниот вицешампион...

Енди Мареј недоволно подготвен за да настапи во сингл-конкуренцијата на УС...

Поранешниот прв светски тениски рекет, Британецот Енди Мареј нема да настапи во сингл на гранслемот УС Опен. Мареј, кој вчера беше поразен од Ришар Гаске...

Аватарот Боб ќе ги спасува тенисерите од повреди?

Со новата технологија ќе се снимаат движењата на тенисерите со помош на тридимензионална техника и ќе се следи оптоварувањето на зглобовите, коските и на...

Мареј ќе добие статуа пред комплексот „Вимблдон“

Тој вчера загуби во пет сета во 1-то коло на Австралија опен, а од „Сеанглискиот клуб“ најавија дека наскоро пред терените на Вимблдон се...

Болките во колкот предвреме ќе го пензионираат Енди Мареј?

Поранешниот тенисер број 1 во светот и трикратен гранслем-победник рече дека турнирот во Мелбурн најверојатно ќе му биде последен во кариерата, иако би сакал...

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Ерата на „големата четворка“ во тенисот, која според многумина претставува златно доба во белиот спорт, полека се ближи кон нејзиниот крај, откако Британецот Енди...

Мареј го најави враќањето на тенискиот терен

Поранешниот најдобар тенисер на светот, Енди Мари, потврди дека по речиси едногодишна пауза ќе се врати на терен во почетокот на јуни со турнирот...