Ознака: енвер хоџа

Внукот на Енвер Хоџа пуштен од затвор

Ослободен е од понатамошно издржување на затворската казна Ермал Хоџа, внук на поранешниот претседател на Албанија,Енвер Хоџа, кој поради шверц на кокаин од Јужна...

Албанија ќе ги пронаоѓа и идентификува исчезнатите од времето на Енвер...

Албанската Влада го одобри Договорот со Меѓународната комисија за исчезнати лица (ИЦМП), за отпочнување на процес за пребарување и идентификација на дел од илјадниците...