18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:22

Ознака: емпатија

Зад воланот личности со емпатија, хуманост и професионализам

Од ЈСП појаснуваат дека сите возачи, независно дали се вработени на определено или неопределено време, мора да имаат доставено уверение за здравствената психофизичка состојба...

Книга што ја развива емпатијата кај децата

Во претпразничниот амбиент на книжарницата „Литература.мк“ на улицата Македонија беше промовиран новиот роман за деца „Брзосплетковска 63 и случајот со смрдливите чорапи“ од авторката...

Вербата, емпатијата и љубовта се патеката по која чекорам

Денес во „Колибри“ ви ја претставуваме и третата наставничка од вкупно шесте просветни работници на годината за учебната 2017/2018 година. Гордана Угриновска е одделенска наставничка...

Каква енергија зрачите таква привлекувате

Она што не сакате да ви се случи вам, не правете им го на другите или однесувајте се кон нив онака како што би...