Ознака: емисија

Телевизиска емисија и трибјут-концерт за Тоше Проески

За обожавателите на Тоше Проески во регионот, 5 октомври е важен ден, бидејќи на овој датум пред 12 години нашата најголема музичка ѕвезда го...

Руската државна телевизија почна да емитува емисија посветена на Путин

Руската државна телевизија почна да емитува нова неделна емисија посветена на претседателот на Русија, Владимир Путин. Првата епизода на емисијата „Москва.Кремљ. Путин“ беше емитувана синоќа...

„Утринска алтернатива“ против „погрешното“ во музиката

Во Македонија постојат 100 активни авторски бендаи, на свирките доаѓаат во просек по 100-200 луѓе, а на поголемите фестивали максимум од 1.000 до 2.000...