11.6 C
Skopje
6.4.2020 - 11:00

Ознака: Емил Јакимовски

Емил Јакимовски ќе оди на лекување, па во затвор

Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, е осуден на една година и осум месеци затвор за загрозување на сигурноста на својата поранешна сопруга...

Пресудата за Емил Јакимовски ќе биде изречена на 16 март

Пресудата за заканувачот Емил Јакимовски, поранешниот вработен од Централниот регистар и член на ВМРО ДПМНЕ, ќе биде изречена на 16 март. На денешното рочиште кое...

Емил Јакимовски од ќелија ставал наслови на Фејсбук

Во ќелијата на притворениот заканувач Емил Јакимовски при претрес бил пронајден мобилен телефон со СИМ-картичка, констатираше судијката Џанера Бегтовиќ на првото судење. За ова...

Кривичен го продолжи притворот на Емил Јакимовски

Кривичниот суд му го продолжи притворот на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар, за закани упатени кон новинарката Мери Јордановска и за семејно...

Поднесено обвинение против Емил Јакимовски

Скопското обвинителство поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистрар, за семејно насилство и за заканите упатени кон новинарката Мери Јордановска. Според...

Емил Јакимовски доби осумдневен притвор

Судија на претходна постапка попладневно му одреди осумдневен притвор на Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар. - Осумдневниот притвор му е одреден затоа што...

Обвинителството бара притвор за Емил Јакимовски

По речиси 20-часовен распит во полициска станица, Oбвинителството бара притвор за Емил Јакимовски, поранешен член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен вработен во Централниот регистар. Јакимовски периодов...