15 C
Skopje
18.2.2019 - 16:20

Ознака: Емил Павлов

Во Дубаи единствен со две победи беше Павлов

Македонските каратисти и каратистки во борби (девет) и во кати (една) не успеаја да се закитат со медал ниту на вториот од предвидените седум...

Павлов и Мојсовска најдобри каратисти за 2018-та

Емил Павлов во машка и Ангела Мојсовска во женска конкуренција се најдобрите каратисти-сениори на Македонија за минатата 2018 година во изборот на Карате-федерацијата на...

Мојот сон е олимписки медал

ИНТЕРВЈУ: ЕМИЛ ПАВЛОВ, СПОРТИСТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА 2018 ГОДИНА Олимпијадата е сон на секој спортист, па така е и за мене. Според постигнатите резултати изминатите...

Година во знакот на ракометот и на каратето

Ракометот и каратето повторно доминираа во традиционалниот избор на Агенцијата за млади и спорт (АМСМ), кој се одржува на крајот на секоја година. Ракометот...

Додека не освојам олимписки медал, нема откaжување од каратето

Крајна цел ми е да се закитам со медал од Олимписките игри. Имам можност да фатам два олимписки циклуса, првиот е Токио 2020, а...

Каратистите ја продолжија низата на медали од ЕП, второ злато за...

За штипјанецот Емил Павлов ова е втор златен медал на ЕП, по она во Тампере 2014 година, а вкупно трет, по бронзата во Монпелје...