13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:23

Ознака: Емил Павлов

Каратистите во Шангај со скромен ефект

Единствената поединечна победа ја оствари Емил Павлов, кој во 1-то коло го совлада со 4-2 Казахстанецот Даулет Шимирбеков Македонските претставници Емил Павлов (до 60 кг),...

Токио е сѐ поблиску за македонските каратисти

Со неодамнешната бронза од ЕП, Павлов оствари огромен скок и сега е на 40-то место на најновата листа за ЛОИ 2020, на која највисоко...

Павлов посилен од сѐ – жнее медали и напредува кон Токио

Тој во борбата за третото место на ЕП го совлада Романецот Гоголоси, откако претходно имаше три победи и еден сомнителен пораз. Ова за него...

Павлов и Јованоска денеска се борат за бронзен медал

Имав добар настап со три победи и еден пораз во полуфиналето, во кое сметам дека бев оштетен од судиите, вели двократниот европски првак Павлов Македонскиот...

Каратистите подготвени за нови европски медали

Најголеми адути за освојување медал на ЕП во Гвадалахара се актуелниот европски првак Емил Павлов, Берат Јакупи и Жарко Арсовски Македонија на 54-то Европско првенство...

Европскиот карате-првак Павлов ќе ја брани титулата

Македонија има вкупно 14 медали од ЕП, а од учесниците на ЕП 2019 Павлов и Јакупи ќе можат да ја зголемат својата европска колекција,...

Во Дубаи единствен со две победи беше Павлов

Македонските каратисти и каратистки во борби (девет) и во кати (една) не успеаја да се закитат со медал ниту на вториот од предвидените седум...

Павлов и Мојсовска најдобри каратисти за 2018-та

Емил Павлов во машка и Ангела Мојсовска во женска конкуренција се најдобрите каратисти-сениори на Македонија за минатата 2018 година во изборот на Карате-федерацијата на...

Мојот сон е олимписки медал

ИНТЕРВЈУ: ЕМИЛ ПАВЛОВ, СПОРТИСТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА 2018 ГОДИНА Олимпијадата е сон на секој спортист, па така е и за мене. Според постигнатите резултати изминатите...

Година во знакот на ракометот и на каратето

Ракометот и каратето повторно доминираа во традиционалниот избор на Агенцијата за млади и спорт (АМСМ), кој се одржува на крајот на секоја година. Ракометот...