Ознака: емилијан гебрев

Бугарија тргна по атентаторите од тајната Единица 29155

Бугарското обвинителство поднесе обвиненија против тројца руски шпиони за кои се тврди дека биле дел од тајната Единица 29155 осомничена за атентатот врз истакнат...