1 C
Skopje
23.2.2019 - 14:38

Ознака: емери

Емери: Сакам да им дадам шанса на сите

Тимот на Арсенал денеска му гостува на Челзи во натпревар од второто коло на Премиер лигата, а менаџерот на „топџиите“, Унаи Емери ги бара...

Папастатопулос на чекор до трансфер во Арсенал

Неколку дена откако Унаи Емери беше назначен за нов тренер на Арсенал, лондонскиот клуб се очекува во текот на оваа седмица да постигне договор...

Емери на местото на Венгер во Арсенал

Нов менаџер на Арсенал ќе биде Унаи Емери, пренесе Би-Би-Си, наведувајќи дека разговорите на раководството на премиерлигашот со младиот шпански тренер Микел Артета не...