Ознака: ема радукану

По две кола на Австралија опен испаднаа 22 носители

Сензационалната победничка на САД Опен, Британката Ема Радукану и се Енди Мареј елиминирани во второто коло на првиот гранслем-турнир сезонава Австралија опен. На патот...

„Не ми се веруваше дека јас сум таа што игра на...

Не чувствував стрес и немав трема кога излегов на преполниот стадион, само се фокусирав на она што треба да го направам и го направив,...

Тениската сензација Радукану го освои САД опен без загубен сет

Британската тениска сензација Ема Радукану (18) испиша историја на гранслем-турнирот САД опен, совладувајќи ја Канаѓанката Лејла Фернандес (19) со 6-4 и 6-3 по сетови...