Ознака: Емануел Макрон

Европа не е подготвена за заминувањето на Меркел 

Годинава Европа ќе треба да научи да живее без германската канцеларка Ангела Меркел. Некои експерти сметаат дека дури и францускиот претседател Емануел Макрон, не...

Макрон: Се исплатеа единството и силата на Европа

Францускиот претседател, Емануел Макрон, го коментираше договорот за брегзит со Обединетото Кралство, нагласувајќи дека се исплатела обединетата и цврста позиција што ја зазела Европа. -...

Макрон се соочува со истиот проблем како и Луј Шеснаесетти

Кога францускиот крал Луј Шеснаесетти, неговите двајца браќа и неговата снаа беа имунизирани против мали сипаници во 18-от век, јавноста била загрижена за поврзаните...

Макрон позитивен на коронавирус

Францускиот претседател, Емануел Макрон, е позитивен на присуството на коронавирус. Елисејската палата објави дека Макрон бил тестиран веднаш штом му се појавиле првите симптоми. Францускиот...

Макрон веќе не им е толку лош на „жолтите елеци“

Пред две години, во Франција се појави движењето на „жолтите елеци“ предизвикано од зголемувањето на цените на горивата. Повеќе од една година демонстрантите одржуваа...

Макрон: Советот за безбедност на ОН не носи корисни одлуки

Францускиот претседател Емануел Макрон го критикуваше Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН) оценувајќи дека тој не носи никакви корисни одлуки во моментот. - Сите...

Макрон е подготвен да помогне во решавањето на конфликтот во Нагорно-Карабах

Франција е подготвена да ја даде својата помош во градењето трајно и праведно решение за сите страни вклучени во решавањето на конфликтот во Нагорно-Карабах,...

Макрон оди во Виена на разговори против тероризмот

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе пристигне во Виена в понеделник навачер. Според најавите, со австриските домаќини ќе разговара за борбата против исламистичкиот тероризам и...

Макрон ги засени десничарите во борбата против радикалниот ислам

Двата терористички напади во изминатите две недели им дадоа простор за маневри на десничарите, но францускиот претседател брзо реагираше Авторка: Анија Нусбаум Блумберг Кога џихадист уби три...

Околу 2000 луѓе во Пакистан протестираат против Франција

Околу 2.000 верници кои го славеа Мавлид, роденденот на пророкот Мухамед, излегоа на улиците во градот Лахоре во источен Пакистан. Собраните, предводени од исламски партии,...

Akudama Drive Episode 12 at AnimePlanet one piece anime planet

Dragon Ball Super (Dub) Episode 131 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime twitter