5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 22:24

Ознака: ел чапо

И сопругата на Ел Чапо падна поради „семејниот бизнис“

Сопругата на мексиканскиот наркобос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа...

Ел Чапо се жали дека судењето било неправедно

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман (63), попознат како Ел Чапо, поднесе жалба против доживотната казна затвор изречена пред една година, тврдејќи дека судењето било неправедно,...

Ел Чапо доби пиво со неговото име и лик

Мексиканскиот наркобос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман издржува доживотна казна затвор, а неговата ќерка Алехандрина се труди да ја одржи неговата слава така што покрај...

На што ги трошат парите наркобосовите

Што направиле по незаконски пат некои лица што од најголема сиромаштија стигнале до неверојатно богатство? Таквите појави се најчести кај наркобосовите низ светот. Некои...

Објавено видео од неуспешното апсење на синот на Ел Чапо

Мексиканските безбедносни сили во Кулиакан го фатиле синот на Хоакин Ел Чапо Гузман и го држеле на нишан клекнат на колена и притиснат до...

„Глушецот“ е на слобода, Кулијакан може да здивне

Жителите на Кулијакан можеа да здивнат, чувствувајќи олеснување во деновите по опсадата на мексиканскиот град од страна на наркокартелот Синалоа. Олеснување бидејќи заврши теророт,...

Апсењето на синот на Ел Чапо предизвика улична војна во Мексико

Во мексиканскиот Кулиакан избувнаа судири меѓу безбедносните сили и припадниците на моќниот наркокартел Синалоа, чиј поранешен лидер е Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо. Причината...

Економската моќ на Ел Чапо посилна од затворските решетки

Американските и мекиканските власти сè уште се прашуваат каде познатиот наркобос Хоакин Гузман Ел Чапо ги сокри неговите 12,7 милијарди долари, откако судот во...

Доживотна казна затвор за Ел Чапо

На доживотна затворска казна осуден е мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо, кој беше прогласен за виновен во февруари за планирање на...

Доживотен затвор не е доволна казна за Ел Чапо, според обвинителството

Американските државни обвинители побараа доживотна казна за мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо, кој беше прогласен за виновен во февруари за планирање...