3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:15

Ознака: Елмас

Наполи и Елмас ја пречекуваат Барса предводена од Меси

Не треба да се плашиме, треба да ги почитуваме, да ја играме нашата игра, вели Џенаро Гатузо, тренерот на Наполи На стадионот „Сао Паоло“, Наполи,...

Ливерпул се враќа во Мадрид, Елмас ќе игра против Меси

Актуелниот првак ќе игра со Атлетико во осминафиналето во ЛШ, реприза на финале е дуелот Челси - Баерн, а Наполи ќе се сретне со...

Европска пролет за тимовите на Елмас и на Ристовски

Во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување, Лига Европа (ЛЕ), завршија натпреварите по групи, по што се познати 32-та тима што се квалификуваа за...

Елмас без пораз со Наполи се пласира во осминафиналето

Елмас во групната фаза сезонава влегуваше во игра на двата меча против Ливерпул и на еден со Салцбург, на гости, а беше стартер на...

Елмас ја фрли Словенија на колена

Елиф Елмас покажа зошто го сметаат за еден од најталентираните млади фудбалери во Европа, откако со неговите два гола Македонија стигна до клучна 2:1...

Ливерпул ја почнува одбраната на титулата на гости кај Наполи на...

Сезонава Македонија ќе има двајца претставници во ЛШ. Елмас е член на Наполи и вечерва дома ќе се сретне со европскиот првак, а Адеми...