21.3 C
Skopje
21.9.2019 - 17:59

Ознака: Елишка Јункова

Елишка Јункова – првата жена што победила на гранпри-трка

Патот на жените во мотоспортот е навистина специфичен. Постојат голем број заборавени хероини и револуционерни тркачи, кои целосно ја промениле историјата на трките, за...