-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:53

Ознака: Елиф Елмас

Македонскиот фудбалски „дијамант“ проценет на 70 милиони евра

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас високо котира на листата на најскапите фудбалери до 23 години што ја објави Институтот за фудбалска историја и статистика (ЦИЕС). ЦИЕС...

Докажавме дека можеме да играме со сите репрезентации

Иако не зависи сѐ од нас, но сепак има шанса и таа шанса ќе ја бркаме до крајот, изјави Елиф Елмас пред мечот на...

Елмас славеше во македонското дерби, на Пандев му беше поништен гол

Дуелот на италијанските Џенова и Наполи за кои настапуваат македонските фудбалски интернационалци Горан Пандев и Елиф Елмас заврши со победа на гостите од 2-1. Играчот...

Бенфика покажува интерес за Елмас

Славниот португалски клуб Бенфика во јануарскиот преоден рок ќе се обиде да го донесе во своите редови македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Португалците тврдат дека...

Елмас го очекува силен ривал во ЛШ, ако Наполи ја елиминира...

Наполи за кој настапува македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ќе се соочи со подобриот од дуелот Баерн - Челси во четврт-финалето на Лигата на...

Елмас го постигна првенецот за Наполи во важниот триумф

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна деби голот за Наполи во победата над Сампдорија од 4-2 на гости, во вечерашниот меч од Серија А...

Елиф Елмас ја одбележа фудбалската 2019-та

Признанието за најдобар фудбалер во Првата лига на Македонија (МФЛ) го доби репрезентативецот Висар Муслиу, најдобра фудбалерка е Ленче Андреевска... Младиот македонски репрезентативец Елиф Елмас...

ФФМ ги избра најдобрите за годинава

Мла­ди­от ма­ке­дон­ски ре­пре­зен­та­ти­вец Елиф Ел­мас (20), игра­чот на италијанскиот Наполи со ко­го се пла­си­ра во ос­ми­на­фи­на­ле­то на Ли­га­та на шампио­ни (ЛШ), е добитник на...

Елиф Елмас на мегдан со Лионел Меси во осминафиналето на ЛШ

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со Наполи ќе игра против Барселона во осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ). Ова е резултат од денешната ждрепка...

Елмас со Наполи е пред пласман во осминафиналето

Со победа над Салцбург (и Ливерпул да не загуби од Генк) вечерва тимот од Неапол на две кола до крајот на групната фаза ќе...