Ознака: елиминација

По две кола на Австралија опен испаднаа 22 носители

Сензационалната победничка на САД Опен, Британката Ема Радукану и се Енди Мареј елиминирани во второто коло на првиот гранслем-турнир сезонава Австралија опен. На патот...

Светскиот првак Франција на работ од елиминација по групната фаза

Со денешните дуели од 5-то коло од групната фаза на Светското првенство (СП) во ракомет за жени, кое се игра во Јапонија, ќе се...

Пелистерки пред елиминација во Челинџ-купот

Ракометарките на Пелистер се пред елиминација во Челинџ-купот, откако во првиот осминафинален меч беа поразени од српскиот претставник Наиса со 26-33. Битолчанки дадоа солиден отпор...

Федерер елиминиран во четвртфиналето на Гренд слем турнирот во Лондон

Осумкратниот шампион на „Вимблдон“, Роџер Федерер, беше елиминиран во четвртфиналето на Гренд слем турнирот во Лондон.    Минатогодишниот шампион загуби од 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6,...