2.8 C
Skopje
27.1.2022 - 13:22

Ознака: еликсир

Чај oд маточина еликсир за цело тело

Започнете го денот со чај од маточина и веднаш ќе го почувствувате благодетот на овој напиток. Чајот се користи против киселина во желудникот, надуеност,...

„Еликсир на бесмртноста“ откриен во кинеска гробница

Жолтеникава течност пронајдена во кинеска гробница се верува дека е „еликсир на бесмртноста“. Пиејќи ја оваа течност, благородниците мислеле дека ќе ги направи бесмртни,...

Крушите се вистински еликсир за вашето тело

Крушата е исклучително здраво есенско овошје, кое може да се најде во стотина различни видови. Jадете почесто круши, бидејќи изобилуваат со хранливи материи, кои...