Ознака: Елизабет Ворен

Селфи-кампањата на Ворен ги притисна ривалите

По повеќе од шест недели од почетокот на нејзината претседателска кампања и 105 митинзи во различни градски Собранија во САД, сенаторката од сојузната држава...

Сенаторката Елизабет Ворен бара импичмент за Трамп

Сенаторката Елизабет Ворен, која, исто така, е претендент за кандидат на Демократската партија за претседателските избори во 2020 година, повика на постапка за импичмент...

Елизабет Ворен се кандидира за претседателка на САД

Демократската сенаторка Елизабет Ворен официјално се кандидираше за претседателка на САД во градот на работничката класа – Лоренс во државата Масачусетс. Својата кампања за 2020...