Ознака: Елизабета Јосифовска

Обвинителката Јосифовска ќе сведочи за „Рекет“

Поранешна заменичка на осомничената Катица Јанева, обвинителката Елизабета Јосифовска, се очекува да сведочи на денешното рочиште за случајот „Рекет“. Јосифовска се спомнува во видео-снимките објавени...

Јосифовска од СЈО сведочеше за „Рекет“

Обвинителката од СЈО, Елизабета Јосифовска била повикана во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот „Рекет“. Јосифоска неодамна...

По наредба на Јанева, Јосифовска потпишала за пасошот на Камчев?

Специјалната јавна обвинителка Елизабета Јосифовска потврди дека таа потпишала да му се одобри временска патна исправа на Орце Камчев, осомничен во случајот „Империја“. Додека...