15.8 C
Skopje
13.6.2021 - 8:23

Ознака: Елизабета Ѓоргиевска

Сопругата на Пендаровски во посета на Центарот за жртви од семејно...

Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска, го посети Ценатрот за згрижување жртви на семејно насилство во Струмица. - Таа се запозна со лицата жртви на семејно...

Првата дама зготви оброци за бездомните и социјално загрозените лица

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска се вклучи во активноста на граѓанската иницијатива „Ретвитни оброк“, односно подготовка на храна за бездомни и социјално...

Сопругата на претседателот, Ѓоргиевска, дел од проектот „Трешн фешн 2020“

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, беше дел од 4-членото жири, кое ги оценуваше креациите на учениците од 14 средни училишта од Република Македонија,...

Ѓоргиевска: Секоја мајка има право на здравствена заштита

Сопругата на претседателот на државата, Елизабета Ѓоргиевска денеска се обрати на настан посветен на првиот извештај за ревизија на перинаталната смртност во Северна Македонија...

Донирани инкубатори за Клиниката за детски болести

Под покровителство на сопругата на претседателот Стево Пендаровски Сопругата на претседателот на Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, заедно со генералниот секретар на Црвениот крст, Саит Саити, денеска...

Сопругата на претседателот со порака за подигнување на свеста за ракот...

Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска денеска присуствуваше и се обрати на настанот за подигнување на свеста за ракот на дојката „Трка за лекот“ во...

Елизабета Ѓоргиевска со порака до жртвите на семејно и родово насилство:...

Кабинетот на претседателот на Република Македонија, како дел од активностите за подигнување на јавната свест за прашањата кои ги погодуваат ранливите групи во време...