26.5 C
Skopje
16.6.2019 - 13:18

Ознака: Елизабета Баковска

Прва енциклопедија за деца за основоположниците на современата македонска уметност

Прва енциклопедија за деца за основоположниците на современата македонска уметност беше промовирана на денешното одбележување на 15 Април – Светскиот ден на уметноста. Изданието...

Промоција на „Последните голтки“ на Елизабета Баковска

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Младинскиот културен центар ќе се одржи промоција на книгата со наслов „Последните голтки: раскази за суштински нешта,...

Промоција на „Тринаесет осврти за книжевни и слични дела“ од Баковска

Вечерва во 20 часот во „Јавна соба“ ќе се одржи промоција на книгата „Тринаесет осврти за книжевни и слични дела“ од Елизабета Баковска, во...