Ознака: Елжбијета Витек

Пендаровски повика на засилена парламентарна соработка со Полска

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Полска, оствари билатерални средби со маршалот на Сејмот, долниот дом на полскиот парламент, Елжбијета...