28.3 C
Skopje
26.8.2019 - 11:43

Ознака: електрични автомобили

Еколошката држава со малку електрични автомобили

Црна Гора, која своевремено се претставуваше и како еколошка држава, доцни со изградба на соодветна инфраструктура за полнење на електромобилите Бројот на електрични возила во...

Илон Маск верува дека неговиот сон ќе се оствари со стисок...

Илон Маск предвидува дека до средината на наредната година ќе има повеќе од милион возила со самоуправувачка технологија, а само неколку месеци подоцна ќе...

Електричните автомобили претворени во средства за надзор на Кинезите?

Големите произведувачи на електрични автомобили, вклучувајќи ги „Тесла“, но и компаниите како „Фолксваген“, „БМВ“ и „Форд“, испраќаат десетици различни информации за возилата до кинеската...

Прв полнач за електрични автомобили поставен во Кичево

Во средиштето на Кичево деновиве е поставен првиот полнач за електрични автомобили кој го донира ЕВН и на кого истовремено можат да се полнат...

Иднината на електричните автомобили е во Кина

Веќе со години Кина е најголемиот светски произведувач на соларни панели и најголем инвеститор во системите за обновлива енергија. Економската суперсила сега своите напори...

Германија стана лидер на европскиот пазар на електрични автомобили

Германија стана најголем европски пазар за електрични автомобили, надминувајќи ја Норвешка, што е знак дека купувачите во таа земја сė повеќе се заинтересирани за...