30.4 C
Skopje
20.7.2019 - 14:13

Ознака: електрични автобуси

Кинези ќе произведуваат електрични автобуси во Србија

Кинескиот производител на електрични автобуси „Јинлонг“ за два месеца ќе започне да ги користи погоните на „Икарбус“ во Белград, каде што треба да се...

Градот и ЈСП ќе набават нови автобуси

Од идната година по скопските улици ќе се возат триесетина нови автобуси на еколошко гориво и ќе ги заменат старите дотраени дизел-возила на ЈСП,...