Ознака: електрична енергија

Без струја утре делови од Карпош, Аеродром, Ѓорче Петров и Студеничани

Без струја утре ќе останат делови од општините Студеничани, Карпош, Ѓорче Петров и Аеродром, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи повикувајќи се на...

ЕЛЕМ продаде нови вишоци електрична енергија за 2.079.000 евра

АД ЕЛЕМ на 4 јули годинава четврти пат на аукција продаде вишоци електрична енергија. Се продадоа 35.400 мегават-часа во износ од 2.079.000 евра. Просечната...

Анѓушев: Никој со сигурност не може да каже дали струјата во...

Никој со сигурност не може да каже дали цената на електричната енергија во иднина ќе биде пониска. Тоа е како прашањето да го поставите...

Како до поевтина струја?

Ваквиот потег заслужува не само внимание, туку и пофалба, бидејќи конечно некој во државата се сети резултатите од своето економично работење и заштедите што...

Преку регионален пазар до пониски цени на електричната енергија за потрошувачите

Единствениот пазар на електрична енергија е најдобар начин за зголемување на транспарентноста и конкурентноста меѓу сите учесници на пазарот - производители, снабдувачи и трговци...

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам привремено затворен поради немање струја

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам утринава беше привремено затворен поради снемување електрична енергија, што ги попречи сите активности на еден од најпрометните аеродроми во Европа. -...